אירוויזיון 1987

אירוויזיון 1987 בריסל הופה – הולה
קובי אשרת קיבל שיחת טלפון ממפיק קדם האירווזיון מר חנוך חסון שביקש ממנו להפיק ולעבד שיר שהוועדה בחרה ושלטענתו רק הוא )אשרת) יוכל לעשות איתו משהו.
אשרת לא הבין למה התכוון מר חסון עד שהגיעה אליו הקלטת עמ שיר הבטלנים.השיר שנשמע בקלטת בקולו של המחבר, כותב לא ידוע בשם זוהר לסקוב, נשמע מאד מוזר.

אחרי שמיעה ראשונה כמעט החזיר אשרת את הקלטת במטרה לסרב לטפל בשיר, אלא שמשהו פנימי אמר לו להקשיב שנית ואז החליט שהשיר יקום או יפול על הבצוע.
מי שנבחרו לבצע את השיר היו שני שחקני תיאטרון, אבי קושניר ונתן דטנר.
שניהם יחדעם אשרת והבמאי מיכה לווינסון, היו ידועים כמעריצים שרופים של צמד הבדרנים "האחים בלוז" ואז בהחלטה משותפת הוחלט ללכת בכוון הז,של שני זמרים לבושים חליפות שחורות ומשקפי שמש.
כמצא קובי אשרת את הכוון המוסיקלי הכל כבר היה פשוט מאד.ההמור הצליח והשניים שנקראו "צמד הבטלנים" נצחו בתחרות קדם הארווזיון ונשלחו לייצג את ישראל יחד עם אשרת כמעבד ומנצח בתחרות שנערכה באותה שנהבבריסל, בלגיה.בתחרות עצמה היתה המשלחת הישראךית ממש אטרקציה בגלל הסגנון המוסיקלי, שהיה בו ניחוח של שנות הששים, עם שלוב של הומור והעמדה מאד מיוחדת על הבמהשהיווה שנוי מוחלט לעומת הבלדות המתקתקות שנכתבות בדרך כלל לתחרות. כנראה שהשנוי היהחריף מדי, כי השיר הגיע רק למקום השמיני אך למרבית הפלא זכה להצלחה מרובה באירופה, בעיקר בסקנדינביה והוקלט בכמה גירסאות נוספות.