קונסול תרבות

consool3bבקיץ 99 נסעו קובי אשרת ורעייתו עדה עם חבריהם הטובים רן–רונן פקר,ובת זוגו לחופשה ביוון.
כטוב ליבו באוזו,סיפר רן בערגה על שליחותו כקונסול-כללי של ישראל בלוס  אנג'לס,על האתגרים העומדים בפני שליח רשמי של ישראל בעיר הסרטים וכמובן גם על הימים היפים שעברו עליו תוך בצוע ידו.
במהלך השיחה שאל רונן את אשרת האם עלה בדעתו אי-פעם למלא תפקיד של קונסול תרבות באל.אי, אושרת ענה שלא אבל הוא בהחלט יחשוב על-כך.בחזרם לארץ נזכר קובי ברעיון הנ"ל,טלפן למשרד החוץ,שאל את השאלה ומיד נקרא לפגישה בירושלים.הסתבר שבאותה תקופה בדיוק,מונה קונסול-כללי חדש בלוס -אנגלס ושמו יובל רותם.אחת הבקשות שלו היתה לקבל איש תרבות במשרה מלאה,שיזום פעילות תרבותית בשם הנציגות ובדרך זו יפתח ערוצי תקשורת חדשים עם הקהל האמריקאי.כששמע שאשרת מתעניין במשרה יצר עימו קשר .
הכימייה בין השניים היתה מיידית ואז בהחלטה משותפת של קובי ורעיתו הסכים להענות להצעה ולבוא לשנתיים ללוס-אנגלס ולקבל עליו את התפקיד.
אשרת החל למלא את התפקיד בתחילת שנת 2000 כשהאחרון שמילא את התפקיד לפניו היה חיים חפרבשנת1982.תחום השפוט של הנציגות כולל שבע מדינות ברחבי החוף המערבי והן קליפורניה,יוטה,וויומינג,נבאדה,קולורדו,אריזונה והוואי.תפקידו של נספח התרבות מוגדר בצורה מאד ברורה.
עליו לחשוף עד כמה שאפשר אמנים ואמנות ישראלית לקהל אמריקאי,ומצד שני לגרום לאנשי אמנות אמריקאיים מכל התחומים להתעניין בנעשה בתחומים אלה בארץ ולשמש כשגרירים של רצון טוב שלהאמנות הישראלית העכשווית.מגמה נוספת ולא פחותה בחשיבותה היא הפעילות מול הקהילה היהודית שהקשר עימה זקוק לטפוח תמידי ואין טוב מחזוק הקשר הזה באמצעות התרבות והאמנות.

consool3b22kobi